Uygulamayı İndir

Sıkça Sorulan Sorular

Kategoriler

Doost Hakkında

Doost nedir?

Doost, güvenilir ve profesyonel bir yol yardım asistanıdır. Arıza veya kaza anında, karmaşık prosedür ve taahhütler yerine bağlayıcı olmayan daha basit ve kişiselleştirilmiş hizmetler vererek Türkiye'nin her yerine hızlı ve güvenli yardım hizmetleri ulaştırır.

Doost mobil uygulaması sayesinde, yardıma gelen asistanın kimliğini görebilir ve harita üzerindeki canlı konumunu takip ederek yanınıza ne kadar sürede ulaşacagını öğrenebilirsiniz. Doost, aracınızı yüklerken, taşırken ve teslim ederken güvence altına alarak hizmet garantisi verir.

Doost Hangi Sorunları Çözer?

Çekici İhtiyacı : Kaza, arıza, yakıt problemi, kilit sorunu vakalarında çekici hizmeti sağlar.

Kurtarıcı İhtiyaci : Karda, çamurda, arazide mahsur kalma vakalarında kurtarıcı hizmeti sağlar.

Yerinde Lastik Değişimi : Aracınızdaki yedek lastik ile değişim yaparak yola devam etmenizi sağlar. Doost lastik satışı yapmaz. Yerinde çözülemeyen lastik sorunlarında önereceğimiz veya tercih ettiğiniz bir oto servise aracınızı çekmenizi sağlar. Çekim için ek ücret talep edilmez.

Yerinde Akü Şarjı : Yerinde akü şarjı yaparak yola devam etmenizi sağlar. Doost akü satışı yapmaz. Yerinde çözülemeyen akü sorunlarında önereceğimiz veya tercih ettiğiniz bir oto servise aracınızı çekmenizi saglar. Çekim için ek ücret talep edilmez.

Yerinde Oto Çilingir : Anahtarınızı kaybettiyseniz veya aracınız kilitli kaldıysa arabanızın izin verdiği ölçüde yerinde müdahale ile kilit sorununu giderebilir ve yola devam etmenizi sağlar. Yerinde çözülemeyen kilit sorunlarında önereceğimiz veya tercih ettiğiniz bir oto servise çekim sağlar. Çekim için ek ücret talep edilmez.

Doost'a Araç Bilgilerimi Vermek Zorunda Mıyım?

Evet. Doost araç bilgileri olmadan hizmet sağlayamaz. Doost, etrafındaki oto servisleri en yakından en uzağa olacak şekilde sıralamak ve önermek için bilgilerini kullanır.

Doost Türkiye'nin Her Noktasına Yardım Ulaştırır Mı?

Evet. Doost Türkiye'nin her noktasına yardım ulaştırmaktadır.

Sorun yaşadığınız konuma en yakın hizmet noktalarından hızlıca yardım yönlendirir.

Nasıl Kullanılır?

Doost'un telefonumda yüklü olması faydalı mıdır?

Doost'u bir sorun yaşamadan önce telefonunuza yükler ve araç bilgilerinizi kaydederseniz, talihsiz bir durumla karşılaştığınızda zaman kaybetmeden ve panik yapmadan yardım çağrısında bulunabilirsiniz.

Doost cep telefonunuzda çok yer işgal etmez, yalnızca ihtiyaç odaklıdır.

Araç ruhsatı üzerimde değilse?

Ruhsat üzerinizde olmasa da sorun değil. Yakınlarınızın ve arkadaşlarınızın araçlarıyla seyahat ederken de Doost'tan yardım isteyebilirsiniz.

Doost ile nasıl yardım çağıracağım?

Doost uygulaması üzerinden veya Çağrı Merkezi’ni (0 216 999 50 25) arayarak yardım çağırabilirsiniz.

Talebinizden sonra Doost 15-45 dakika içinde yanınızda olacaktır.

Bulunduğum konumu nasıl tarif edeceğim?

Doost, GPS (Küresel Yer Belirleme Sistemi) ile yerini belirliyor olacaktır. Bunun için telefonunuzun ayarlar bölümünden konum bilgisini açık tutmanız yeterli. Doost yalnızca yardım talebinde bulunduğunuz anda konumunuzu görebilir. Bunun dışında hiçbir şekilde konumunu takip etmez, kayıt etmez, kimseyle paylaşmaz.

Aracımın sorunu yolda giderilmezse?

Doost lastik değişimi, akü şarjı ve kilit vakalarında yerinde müdahaleye rağmen teknik engellerle karşılaşırsa aracınızı 60 km içinde tercih ettiğiniz oto servise çeker. Oto servisleri bulunduğun konuma göre yakından uzağa olacak şekilde seçiminize sunar.

Aracınızı oto servis seçenekleri dışında istediğiniz bir adrese çekilmesini de talep edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uygulamayı kullanarak adres seçimi yapmaktır.

Yardım çağrımı iptal edebilir miyim?

Evet, yardım çağrısını iptal edebilirsiniz. Yol yardım asistanı yola çıkmadan yapılan iptal talebinde, ödemenin tamamı iade edilir. Yol yardım asistanı yola çıktıktan sonra yapılan iptallerde ise, kesinti yapılarak para iadesi sağlanmaktadır.

Ücretlendirme

Ne kadar ödeyeceğim?

Araç tipine göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Ayrıca çekim gereken vakalarda tercih ettiğiniz teslimat adresinin uzaklığına göre de fiyat değişmektedir. (60 kilometreye kadar sabit fiyat uygulanmaktadır. 60 km üzerindeki çekimlerde aşan mesafe için km başına ücret talep edilecektir.)

Kurtarıcı gerektiren vakalarda ise olayın detayları önem kazanmaktadır.

Ne zaman ödeyeceğim?

Doost, yardım çağrınız esnasında ihtiyacınız olan hizmete uygun fiyatı onayınıza sunar. Böylece, çekici veya usta ile pazarlık yapmanıza gerek kalmaz. Mobil uygulama üzerinden yaptığınız yardım çağrılarında

kredi kartı veya banka kartınızı kullanarak güvenli ödeme yapabilirsiniz.

Çağrı Merkezi üzerinden yaptığınız yardım çağrılarında havale veya kredi kartı seçeneklerinden birisiyle ödeme yapabilirsiniz.

Yedek parça gerekirse?

Doost yedek parça, lastik, akü satışı yapmaz.

Yerinde sorunu gideremediği vakalarda aracını en yakın veya seçeceğiniz bir oto servise çeker. Servislerde gerçekleşecek parça değişimi, lastik onarımı, yeni lastik takılması, akü değişimi ve her türlü onarım hizmetlerinden Doost sorumlu tutulamaz.

Kampanya kodumu nasıl kullanacağım?

İş ortaklarımızdan edindiğiniz kampanya kodunu yol yardım çagrınız sırasında kullanırsınız. Ödeme öncesi ekranda ilgili yere kampanya kodunu girerek indirimden faydalanabilirsiniz.

Hizmet Sigortası

Hizmet sigortası var mı?

Evet, hizmet sigortamız var. Hizmet süresince oluşabilecek hasarlara karşı aracınızı Eureko Sigorta ile 500.000 TL'ye kadar güvence altına alıyoruz.

Bunun için, aracınızda oluşan tespit ettiğiniz hasarı 48 saat içerisinde info@heydoost.com e-mail adresimize bildirmeniz yeterli. Aracınız Doost’a gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz!

Kampanyalar

Nasıl kampanya kodu alabilirim?

Öncelikle Doost mobil uygulamasını telefonunuza indirin. Uygulamanın “Kampanyalar” bölümünden ilgilendiğiniz kampanyayı seçin.

İlgili ekrandaki “Kampanya Kodu Al” butonuna dokunun. Kod alabilmeniz için Doost'a üye olmanız gerekmektedir (Üyelik ücretsizdir). Doost'a üye olarak dilediğiniz kampanyanın kodunu edinebilirsiniz.

Üyelik Bilgileri

Doost'a nasıl üye olabilirim?

Doost'a üye olmak için mobil uygulamamızı indirmeniz ve cep telefonu, ad, soyadı ve e-posta bilgilerinizi girerek kayıt olmanız gerekmektedir.

Üyelik bilgilerinizi “Hesabım” bölümü üzerinden dilediğiniz zaman görüntüleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Üye olmadan hizmet alabilir miyim?

Üye olmadan hizmet almanız mümkün değildir.